Cariere - Wetterbest

Wetterbest® angajează!

Povestea noastră de succes este rezultatul credinței că doar cu o strategie bine conturată de dezvoltare pe termen mediu și lung, și cu investiții consistente în utilaje, dar mai ales în oameni, putem să le oferim clienților noștri produse de cea mai înaltă calitate, care să respecte standardele europene și care să fie apreciate chiar și de cei mai exigenți evaluatori.

Vrem să fim cei mai buni și îi căutăm pe cei mai buni.

Dacă și tu îți dorești aceleași lucruri, nu mai sta pe gânduri! Trimite-ne chiar acum un CV la recrutare@wetterbest.ro.

Alătură-te echipei Wetterbest, dacă dorești nu doar să faci parte dintr-o echipă tânără, dinamică și ambițioasă, ci și să pui umărul la aducerea industriei acoperișurilor în mileniul trei.

După mai bine de două decenii de dezvoltare continuă, compania Wetterbest, unul dintre cei mai importanți producători de sisteme pentru acoperișuri, prezentă pe piața din România sub brandul Wetterbest, a ajuns astăzi să se impună prin seriozitate, rigoare, excelenţă industrială, calitate fără compromisuri şi respectarea promisiunilor, nu prin garanții nesustenabile și promisiuni goale.

Acestea sunt și calitățile pe care le căutăm la angajații noștri. Compania noastră este o familie și, ca orice familie, este la fel de puternică precum cel mai slab membru.

Posturi disponibile

Area Sales Manager (Bulgaria) vezi mai putin vezi mai mult

Candidatul ideal
– experienta anterioara in vanzari B2B in domeniul materialelor de constructii sau constructii rezidentiale;
– bune abilitati de comunicare;
– cunostinte de utilizare a pachetului MS Office;
– orientat spre nevoile clientilor;
– spirit de organizare dezvoltat;
– minim studii medii finalizate;
– cunostinte avansate limba romana si bulgara.

Descrierea jobului

– gestionarea si dezvoltarea relatiilor de business cu clientii existenti (persoane juridice);
– identificarea de noi clienti si oportunitati de dezvoltare a business-ului;
– implementarea politicii comerciale si de marketing a companiei in zona alocata (Bulgaria);
– negocierea de contracte in limitele de competenta stabilite de companie.

Aplica daca iti doresti:

– un loc de munca cu reale oportunitati de dezvoltare intr-o companie in crestere;
– castiguri mari (la realizarea obiectivelor lunare).

Manager Transport (marfa) vezi mai putin vezi mai mult
  • Coordoneaza echipa de Logistica-Transport;
  • Identifica furnizori de servicii de transport si negociaza contractele de transport;
  • Preia si lanseaza comenzile de transport extern (Bulgaria, Serbia, Ungaria) si intern;
  • Planifica si optimizeaza incarcarile;
  • Intocmeste rapoarte lunare privind situatia transporturilor externe /interne;
  • Preia reclamatiile legate de partea de transport si propune solutii de imbunatatire.

  • Min 3 ani experienta pe o pozitie similara;
  • Bune abilitati manageriale si coordonare echipa;
  • Cunostinte si experienta in domeniul trasportului de marfa (INCOTERMS);
  • Foarte bune abilitati organizatorice si de planificare;
  • Orientare spre rezultate, proactivitate, atitudine pozitiva;
  • Fire analitica, minutioasa, atenta la detalii, deschisa la schimbari;
  • Sa aiba capacitatea de a lucra in echipa / spirit de cooperare / receptivitate;
  • Atestat/calificare profesională/specializare: coordonator transport;
  • Studii superioare tehnice absolvite;
  • Cunoştinţe avansate de limba engleză (scris,citit, vorbit);
  • Bune cunostinte operare MS Office si ERP.

    Incarcă CV-ul tău*

    *Aceste posturi sunt disponibile la fabrica Wetterbest® din Băicoi.

    Sunt de acord să fiu contactat pe email și/sau telefon. Am citit și sunt de acord cu politica de confidențialitate
    Contactează-ne

    Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/r63016wett/dev.wetterbest.ro/wp-content/plugins/wordfence1/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/r63016wett/dev.wetterbest.ro/wp-content/plugins/wordfence1/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/r63016wet...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/r63016wett/dev.wetterbest.ro/wp-content/plugins/wordfence1/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52